Meld je aan voor de maandelijkse nieuwsbrief van Fedecom en blijf op de hoogte!
De lijst met Drift Reducerende Spuitdoppen (DRD-lijst) is uitgebreid

De lijst met Drift Reducerende Spuitdoppen (DRD-lijst) is uitgebreid
De lijst met Drift Reducerende Spuitdoppen (DRD-lijst) is uitgebreid met de spuitdop TeeJet AI80-03VS in DRD-klasse 90%. De spuitdoppen zijn geschikt voor gebruik op veldspuiten met verlaagde spuitboom zonder of met luchtondersteuning voor neerwaartse bespuiting.
De TCT heeft op basis van door de fabrikant TeeJet Technologies aangeleverde informatie geoordeeld dat de spuitdop TeeJet AI80-03VS bij een maximale spuitdruk van 2,0 bar ingedeeld kan worden in DRD-klasse 90%.
Deze spuitdop is opgenomen in de DRD-lijst, in tabel 1b met driftreducerende spuitdoppen met een tophoek van 80ยฐ-90ยฐ voor neerwaartse bespuiting. Deze spuitdoppen zijn geschikt voor gebruik op een veldspuit met verlaagde spuitboom en een veldspuit met verlaagde spuitboom met luchtondersteuning, waarbij de spuitdophoogte maximaal 30 centimeter bedraagt en de spuitdopafstand 25 centimeter is.
Bekijk de nieuwe versie van de DRD-lijst.
Per 1-1-2024 is de Omgevingswet en daarmee ook het Besluit activiteiten leefomgeving inwerking getreden. In verband daarmee is de inleiding van de DRT-lijst en DRD-lijst aangepast. De informatie met betrekking tot driftreducerende spuittechnieken en spuitdoppen is per 1-1-2024 te vinden op de website van het Informatiepunt Leefomgeving; zie link hierboven. Deze website vervangt de website Helpdesk Water.
Meer informatie?
Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met de secretaris van de TCT, mevrouw C.A.M. Baltus, per e-mail: corine.baltus@rws.nl
Het laatste nieuws
L๐ผ๐ฏ๐ฏ๐ ๐๐ฎ๐ป ๐๐ฒ๐ฑ๐ฒ๐ฐ๐ผ๐บ, ๐๐๐ ๐ ๐ฒ๐ป ๐ข๐ฟ๐ด๐ฎ๐น๐ถ๐บ ๐๐ฒ๐ฟ๐ฝ๐ ๐๐ฟ๐๐ฐ๐ต๐๐ฒ๐ป ๐ฎ๐ณ

De EU wil dat conformiteitsverklaringen (DoC) voortaan verplicht digitaal beschikbaar zijn. Logisch in een digitaliserende wereld, maar voor machinefabrikanten en zeker voor mkb’ers betekent dit een forse operationele omslag: digitaal documentbeheer, versiecontrole, cybersecurity, langdurige beschikbaarheid. Dat gaat niet van deโฆ
Praktijkgerichte training batterij-elektrisch materieel in juni

De transitie naar duurzaam en emissievrij werken in de landbouw- en groensector gaat snel. Batterij-elektrisch materieel speelt daarin een steeds grotere rol. Dat vraagt om nieuwe kennis, andere vaardigheden en aandacht voor veiligheid in de praktijk. Daarom bieden wij inโฆ
Internetconsultatie gestart: verplicht gesloten vulsysteem komt dichterbij

De internetconsultatie voor het Verzamelbesluit Omgevingswet IenW water en bodem 2027 is gestart. In dit besluit wordt de verplichting opgenomen voor het gebruik van een gesloten vulsysteem bij het vullen van spuitapparatuur met vloeibare gewasbeschermingsmiddelen. Voor ons is dit eenโฆ


