Meld je aan voor de maandelijkse nieuwsbrief van Fedecom en blijf op de hoogte!
Trekker statistieken 2024

De trekker verkoop cijfers van 2024 zijn bekend. Het aantal trekkers opgegeven door de deelnemende Nederlandse trekker importeurs komt neer op 2526 trekkers in totaal. Dat is een daling van 136 trekkers t.o.v. 2023 met 5,1%.

Fedecom heeft ook de beschikking over RDW cijfers. Deze cijfers geven een positiever beeld. Dit betreft trekkers met een eerste inschrijving Nationaal in 2024 boven de 45KW. In deze open data base zijn de aantallen per merk ook zichtbaar.
Op basis van de RDW data zijn in 2024 de volgende getallen te zien:
- Het totaal aan trekkers is in deze statistiek 2640 trekkers. In 2023 waren dit 2654 eerste te naam stelling dus een kleine daling van 14 trekkers van 0,5%.
- Daarnaast zien we dat 3 trekker merken strijden om de meeste tenaamstellingen. Op basis van deze cijfers heeft CNH de meeste trekkers ย in 2024 ten naam gesteld, namelijkย 527 trekkers.
ย

De verschillen kunnen ontstaan omdat trekkers al op kenteken zijn gezet, maar nog niet zijn afgeleverd aan de eindklant. Levering aan de eindklant is namelijk de statistiek van Fedecom. We weten dat er in de maand december traditioneel veel trekkers worden verkocht, maar wellicht pas in het nieuwe jaar worden afgeleverd.
Het laatste nieuws
๐ฅ๐ฒ๐ฐ๐ผ๐ฟ๐ฑ๐ผ๐๐ฒ๐ฟ๐๐ฒ๐ธ๐ฒ๐ป๐ถ๐ป๐ด ๐ฆ๐๐-๐ฟ๐ฒ๐ด๐ฒ๐น๐ถ๐ป๐ด ๐๐ผ๐ผ๐ป๐ ๐ฎ๐ฎ๐ป: ๐๐ฒ๐ฐ๐๐ผ๐ฟ ๐๐ถ๐น ๐๐ฒ๐ฟ๐ฑ๐๐๐ฟ๐๐ฎ๐บ๐ฒ๐ป, ๐ฝ๐ผ๐น๐ถ๐๐ถ๐ฒ๐ธ ๐บ๐ผ๐ฒ๐ ๐๐ฒ๐ฟ๐๐ป๐ฒ๐น๐น๐ฒ๐ป

De belangstelling voor de Subsidiemodule Schoon en Emissieloos Landbouwmaterieel (SEL) is overweldigend. Binnen 2 dagen na opening zijn aanvragen ingediend die het beschikbare budget ruimschoots overstijgen. Voor landbouwmachines is โฌ 2,8 miljoen beschikbaar tegenover โฌ 24,9 miljoen aan aanvragen. Voorโฆ
Subsidie Praktijkleren opnieuw aan te vragen vanaf 2 juni 2026

Als werkgever kun je ook dit jaar weer gebruikmaken van de Subsidieregeling Praktijkleren: een financiรซle tegemoetkoming voor de kosten die je maakt voor het begeleiden van leerlingen, studenten, promovendi of technologisch ontwerpers in opleiding (Toio). Met deze regeling stimuleert deโฆ
L๐ผ๐ฏ๐ฏ๐ ๐๐ฎ๐ป ๐๐ฒ๐ฑ๐ฒ๐ฐ๐ผ๐บ, ๐๐๐ ๐ ๐ฒ๐ป ๐ข๐ฟ๐ด๐ฎ๐น๐ถ๐บ ๐๐ฒ๐ฟ๐ฝ๐ ๐๐ฟ๐๐ฐ๐ต๐๐ฒ๐ป ๐ฎ๐ณ

De EU wil dat conformiteitsverklaringen (DoC) voortaan verplicht digitaal beschikbaar zijn. Logisch in een digitaliserende wereld, maar voor machinefabrikanten en zeker voor mkb’ers betekent dit een forse operationele omslag: digitaal documentbeheer, versiecontrole, cybersecurity, langdurige beschikbaarheid. Dat gaat niet van deโฆ
